Aktuality

Novinky z centra voľného času

29. ročník, školský rok 2018/2019, kategória 1A

Poradie Priezvisko a meno Názov a adresa školy Čiastkové body Body spolu
(max. 70 b.)
Žiaka/žiačku pripravoval/a
Písomná časť Ústna časť
 Slovná zásoba
(max. 10 b.)
Gramatika
(max. 15 b.)
Počúvanie s porozumením
(max. 5 b.)
Čítanie s porozumením
(max. 10 b.)
Voľný rozhovor
(max. 15 b.)
 Práca s obrázkom
(max. 15 b.)
1. Mačák, Tobiáš Základná škola s materskou školou, Nižná brána 8, 06001 Kežmarok 6.0 10.0 2.0 8.0 14.7 14.0 54.7  Mgr. Jana Szentiványiová
2. Suchanovský, Mikuláš Základná škola, Školská 535/5, 05907 Lendak 8.5 6.0 3.0 10.0 14.0 12.7 54.2  
3. Badžo, Martin Základná škola M. R. Štefánika, Štefánikova 19, 05901 Spišská Belá 6.5 7.0 2.0 10.0 14.0 14.3 53.8  
3. Boršoš, Štefan ZŠ Dr. Daniela Fischera 2 , 06001 Kežmarok 8.5 10.0 2.0 10.0 11.0 12.3 53.8  
4. Figlár, Šimon ZŠ Grundschule, Hradné námestie 38, 06001 Kežmarok 6.0 7.0 1.0 10.0 11.3 12.0 47.3  Mgr. Lenka Hartingerová
5. Porubovič, Peter Základná škola J. M. Petzvala, Moskovská 20, 05901 Spišská Belá 5.5 6.0 4.0 8.0 11.7 6.0 41.2  
6. Starinská, Sára Základná škola s materskou školou sv. Kríža, 06001 Kežmarok 4.5 6.0 4.0 5.0 9.3 9.7 38.5  
7. Pompa, Jiří Základná škola Toporec, Školská 7/6,059 95 Toporec 4.5 6.0 2.0 6.0 8.7 5.0 32.2  

29. ročník, školský rok 2018/2019 kategória 1B

Poradie Priezvisko a meno Názov a adresa školy Čiastkové body Body spolu
(max. 70 b.)
Žiaka/žiačku pripravoval/a
Písomná časť Ústna časť
 Slovná zásoba
(max. 10 b.)
Gramatika
(max. 15 b.)
Počúvanie s porozumením
(max. 5 b.)
Čítanie s porozumením
(max. 10 b.)
Voľný rozhovor
(max. 15 b.)
 Práca s obrázkom
(max. 15 b.)
1. Dovjak, Jakub ZŠ Dr. Daniela Fischera 2 , 06001 Kežmarok 6.0 9.0 5.0 9.0 12.0 13.0 54.0 Mgr. Dušan Holova
2. Ulbrich, Jakub Základná škola J. M. Petzvala, Moskovská 20, 05901 Spišská Belá 3.0 8.0 4.5 9.0 13.7 12.7 50.8  
3. Debre, Marcel ZŠ Grundschule, Hradné námestie 38, 06001 Kežmarok 3.0 7.0 3.5 7.0 14.7 14.3 49.5  Mgr. Lenka Hartingerová
4. Čupková, Mária Základná škola M. R. Štefánika, Štefánikova 19, Spišská Belá 7.0 7.0 3.0 6.0 12.7 11.7 47.3  
5. Jankočka, Alex Základná škola s materskou školou, Nižná brána 8,06001 Kežmarok 4.0 9.0 1.5 7.0 12.3 12.0 45.8  Mgr. Jana Szentiványiová
6. Jankurová, Dominika Základná škola s materskou školou sv. Kríža, 06001 Kežmarok 4.0 5.0 5.0 8.0 12.0 11.3 45.3  
7. Kubala, Matej Základná škola Toporec, Školská 7/6,059 95 Toporec 2.0 6.0 3.5 9.0 11.3 8.7 40.5  
8. Kaprálová, Linda Základná škola Ľubica, Školská 1, 05971 Ľubica 3.0 2.0 4.5 8.0 10.3 10.7 38.5  
9. Gallik, Adrián Základná škola, Školská 535/5, 05907 Lendak 6.0 4.0 1.5 8.0 11.7 6.7 37.8  
10. Kromková, Zuzana Spojená škola, Štúrova 231/123, 06101Spišská Stará Ves 1.0 4.0 4.5 5.0 10.0 9.7 34.2  

5.kolo Ligy mládeže Spiša

pondelok, 21 január 2019

usporiada dňa 16.2.2019

Miesto :                  ZŠ Dr. Daniela Fischera, Dr. D. Fischera 2, Kežmarok

Hrací systém: 2 x 15 min. na hráča, 7 kôl, švajčiarsky systém, pravidlá FIDE pre rapid šach

     Dva turnaje : 1.turnaj:  Open 2004 a starší, a hráči, ktorí majú menej rokov, ale pre vyššie elo     nemôžu hrať GPX

                             2.turnaj GPX: CH 14 a D 14: nar. 2005 -2007

                                                       CH 11 a D 11: nar. 2008 - 2010

                                                       CH 08 a D 08: nar. 2011 a mladší

Riaditeľ turnaja: Rastislav Veštúr : 0902 469 372 mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

         Prihlášky: Pavol Olšanský: 0904 950 258, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 14.2.2019  do 20,00 hod.

Časový rozpis:      Prezentácia:  do 09:00     Otvorenie:  09:15  Vyhodnotenie:  14:30                           

               

Štartovné  :           1 €- v cene štartovného je malé občerstvenie, 2 € prihlásení po termíne

Ceny :                    traja najlepší v každej kategórii, samostatne chlapci a dievčatá

Ďalšie informácie:možnosť parkovania aj pri Červenom evanjelickom kostole- cez víkend  zdarma, presun 4 min k ZŠ (popri nemocnici a gymnáziu), nutné si doniesť prezuvky, prosím všetkých vedúcich, aby pre svojich hráčov doniesli šachy a hodiny.

Vianočné aranžmány

konaná dňa 11. 12. 2018 v CVČ Kežmarok

Kategória: družstvá 7. – 8. roč. ZŠ

  1. Spojená škola – Lendak
  2. ZŠ s MŠ - Spišské Hanušovce
  3. ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská – Spišská Belá
  4. ZŠ M. R. Štefánika, Štefánikova – Spišská Belá

           ZŠ Grundschule, Hradné nám. – Kežmarok

           ZŠ – Vrbov

11. ročník, školský rok 2018/2019, kategória C

Prešovský kraj, 28. 11. 2018, CVČ Kežmarok

 

 

Poradie Priezvisko a meno Názov a adresa školy Čiastkové body

Body spolu
(max. 55 b.)



Písomná časť
Ústna časť



Práca s textom (max. 25 b.) Transformácia textu (max. 15 b.) Ústny prejav
(max. 15 b.)

1. Jankurová Dominika ZŠ s Mš sv. Kríža, Petržalská 21 - Kežmarok 21 15 9 45
2. Koršňák Gašpar ZŠ Toporec 16 8 11 35
3. Šlebodová Gabriela ZŠ Grundschule, Hradné nám. 38 - Kežmarok 14 8 13 35
4. Výrostek Samuel SŠ Lendak 19 6 9 34
5. Laufová Lara ZŠ J.M.Petzvala, Moskovská 20 - Spišská Belá 18 5 9 32
6. Kaprálová Linda ZŠ Ľubica 16 9 6 31
7. Hetešová Ema ZŠ, Dr.D.Fischera 2 - Kežmarok 16 5 10 31
8. Maláková Laura ZŠ s MŠ, Nižná brána 8 - Kežmarok 16 4 11 31
9. Švarcová Viktória ZŠ Vrbov 15 5 8 28
10. Fudalyová Michaela ZŠ Štefánikova, Štefániková 19 - Spišská Belá 12 7 7 26
Vo štvrtok 8. novembra 2018 sa konalo okresné kolo v stolnom tenise žiačok a žiakov stredných škôl. Tento rok sa tímy stretli v priestoroch telocvične ZŠ Spišská Stará Ves.
V oboch kategóriách sa stretli družstvá domácej Spišskej Starej Vsi, Gymnázia Kežmarok, SOŠ Kušnierska brána a družstvá Hotelovej akadémie Kežmarok.
Medzi dievčatami si suverénne počínali domáce hráčky. Na druhé miesto odsunuli dievčatá zo SOŠ Kušnierska brána a tretie miesto obsadili dievčatá z Gymnázia Kežmarok.
Medzi chlapcami sa z triumfu tešili tak isto domáci hráči. Druhé miesto patrí gymnazistom z Kežmarku a tretie miesto vybojovali hráči Hotelovej akadémie.
Víťazné tímy postúpili na Krajské kolo, ktoré sa koná v marci 2019. Budeme im držať palce aby úspešne reprezentovali náš okres.
 
Zápas Domáci Hostia Výsledok CH Výsledok D
1 Hotelová akadémia Gymnázium Spišská Stará Ves 2:4 0:4
2 Gymnázium Kežmarok SOŠ Kušnierska brána 4:0 1:4
3 Gymnázium Spišská Stará Ves SOŠ Kušnierska brána 4:1 4:0
4 Hotelová akadémia Gymnázium Kežmarok 1:4 2:4
5 Gymnázium Kežmarok Gymnázium Spišská Stará Ves 3:4 0:4
6 SOŠ Kušnierska brána Hotelová akadémia 3:4 4:1
         
         
 
Tím - CH Z V P Sety Zápasy Poradie
Gymnázium Spišská Stará Ves 3 3 0 41:22 12:6 1
Gymnázium Kežmarok 3 2 1 37:20 11:5 2
Hotelová akadémia 3 1 2 23:38 7:11 3
SOŠ Kušnierska brána 3 0 3 16:37 4:12 4
 
Tím - D Z V P Sety Zápasy Poradie
Gymnázium Spišská Stará Ves 3 3 0 36:4 12:0 1
SOŠ Kušnierska brána 3 2 1 28:22 8:6 2
Gymnázium Kežmarok 3 1 2 19:30 5:10 3
Hotelová akadémia 3 0 3 12:39 3:12 4
 
Päť základných škôl z okresu Kežmarok sa vo štvrtok 25. októbra 2018 stretlo na okresnom kole v stolnom tenise, ktoré sa konalo tradične v Spišskej Starej Vsi. 
Vzhľadom na počet účastníkov sa hralo systémom každý s každým. Najviac sa darilo opäť hráčkam zo Slovenskej Vsi, ktoré obhájili minuloročný titul a postúpili na krajské kolo, ktoré sa koná 28.2.2019 v Spišskej Starej Vsi. Domáce hráčky po tvrdom boji uhájili strieborné pozície pred bronzovými Spišskými Hanušovcami. Posledné dve miesta patria dievčatám zo ZŠ Grundschule a ZŠ s MŠ sv. Kríža.
Gratulujeme víťazkám a držíme im palce na Krajskom kole.
 
Zápas Domáci Hostia Výsledok
1 ZŠ Grundschule ZŠ s MŠ Slovenská Ves 0:4
2 ZŠ s MŠ sv. Kríža SŠ Spišská Stará Ves 0:4
3 ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce ZŠ Grundschule 4:0
4 ZŠ s MŠ Slovenská Ves ZŠ s MŠ sv. Kríža 4:0
5 ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce SŠ Spišská Stará Ves 3:4
6 ZŠ Grundschule ZŠ s MŠ sv. Kríža 4:1
7 ZŠ s MŠ Slovenská Ves ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 4:2
8 SŠ Spišská Stará Ves ZŠ Grundschule 4:0
9 ZŠ s MŠ sv. Kríža ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 0:4
10 SŠ Spišská Stará Ves ZŠ s MŠ Slovenská Ves 1:4
 
Tím Z V P Sety Zápasy Poradie
ZŠ s MŠ Slovenská Ves 4 4 0 49:9 16:3 1
SŠ Spišská Stará Ves 4 3 1 40:25 13:7 2
ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 4 2 2 40:25 13:8 3
ZŠ Grundschule 4 1 3 13:40 4:13 4
ZŠ s MŠ sv. Kríža 4 0 4 6:48 1:16 5
V stredu 24. októbra 2018 sa v Spišskej Starej Vsi uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise chlapcov ZŠ. Na turnaji sa zúčastnilo až 11 družstiev, ktoré boli rozdelené do 3 skupín.
V skupine A sa stretli Slovenská Ves, Spišské Hanušovce, Grundschule a Rakúsy. Skupinu B tvorili Nižná brána, ZŠ sv. Kríža a Veľká Lomnica a v skupine C si sily zmerali domáca Spišská Stará Ves, Vrbov, Ľubica a Jurské.
Víťazi skupín postúpili priamo do finálovej skupiny, tímy na 2. mieste v skupine si zahrali v skupine o 4. - 6. miesto, tretie družstvá v skupinách čakali zápasy v skupine o 7. - 9. miesto a posledné tímy v skupine A a C skončili zhodne na 10. mieste.
Vo finálovej skupine sa najviac darilo hráčom z Nižnej brány, ktorí sa stali víťazmi okresného kola, obhájili titul zo sezóny 2017/2018 a postúpili na Krajské kolo. Na druhom mieste skončili Spišské Hanušovce a tretie miesto patrí domácim žiakom zo Spišskej Starej Vsi.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na krajskom kole v Spišskej Starej Vsi, ktoré sa bude konať 27.2.2019
 
Zápas Domáci Hostia Výsledok
A ZŠ s MŠ Slovenská Ves ZŠ s MŠ Rakúsy 4:0
A ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce ZŠ Grundschule 4:0
A ZŠ s MŠ Rakúsy ZŠ Grundschule 4:0
A ZŠ s MŠ Slovenská Ves ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 0:4
A ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce ZŠ s MŠ Rakúsy 4:0
A ZŠ Grundschule ZŠ s MŠ Slovenská Ves 0:4
B ZŠ s MŠ sv. Kríža ZŠ s MŠ Veľká Lomnica 3:4
B ZŠ s MŠ Nižná brána ZŠ s MŠ sv. Kríža 4:0
B ZŠ s MŠ Veľká Lomnica ZŠ s MŠ Nižná brána 0:4
C SŠ Spišská Stará Ves ZŠ s MŠ Jurské 4:0
C ZŠ Vrbov ZŠ Ľubica 4:0
C ZŠ s MŠ Jurské ZŠ Ľubica 4:0
C SŠ Spišská Stará Ves ZŠ Vrbov 4:0
C ZŠ Vrbov ZŠ s MŠ Jurské 0:4
C ZŠ Ľubica SŠ Spišská Stará Ves 0:4
o 7. - 9. miesto ZŠ s MŠ sv. Kríža ZŠ Vrbov 1:4
o 7. - 9. miesto ZŠ s MŠ Rakúsy ZŠ s MŠ sv. Kríža 0:4 wo
o 7. - 9. miesto ZŠ Vrbov ZŠ s MŠ Rakúsy 4:0 wo
o 4. - 6. miesto ZŠ s MŠ Veľká Lomnica ZŠ s MŠ Jurské 1:4
o 4. - 6. miesto ZŠ s MŠ Slovenská Ves ZŠ s MŠ Veľká Lomnica 4:0
o 4. - 6. miesto ZŠ s MŠ Jurské ZŠ s MŠ Slovenská Ves 1:4
FINÁLOVÁ SKUPINA ZŠ s MŠ Nižná brána SŠ Spišská Stará Ves 4:1
FINÁLOVÁ SKUPINA ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce ZŠ s MŠ Nižná brána 1:4
FINÁLOVÁ SKUPINA SŠ Spišská Stará Ves ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 0:4
 
Tím Z V P Sety Zápasy Poradie
ZŠ s MŠ Nižná brána 4 4 0 48:13 16:2 1
ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce 5 4 1 55:21 17:4 2
SŠ Spišská Stará Ves 5 3 2 46:27 13:8 3
ZŠ s MŠ Slovenská Ves 5 4 1 51:21 16:5 4
ZŠ s MŠ Jurské 5 3 2 46:32 13:9 5
ZŠ s MŠ Veľká Lomnica 4 1 3 15:49 5:15 6
ZŠ Vrbov 5 3 2 40:30 12:9 7
ZŠ s MŠ sv. Kríža 4 1 3 28:36 8:12 8
ZŠ s MŠ Rakúsy 5 1 4 15:48 4:16 9
ZŠ Ľubica 3 0 3 5:36 0:12 10
ZŠ Grundschule 3 0 3 0:36 0:12 10

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Prihlásenie