KRAJSKÉ KOLO ŽIAČOK ZŠ V STOLNOM TENISE

štvrtok, 14 november 2019 09:51
V stredu 13.11.2019 sa v Spišskej Starej Vsi stretli najlepšie dievčenské tímy na Krajskom kole žiačok ZŠ v stolnom tenise.
V skupine A na seba narazili Spišské Hanušovce, Stará Ľubovňa, Svidník a Belá nad Cirochou. Skupinu B tvorili Poprad, Bukovce, Tulčík a Humenné a v skupine C si zmerali sily Vyšný Žipov, Spišské Podhradie a Bardejov.
Na delenom 10. mieste skončili hráčky Starej Ľubovne a Bukoviec. Spoločné 7. miesto patrí Belej nad Cirochou, Spišskému Podhradiu a hráčkam Tulčíka. Konečné 6. miesto putuje do Popradu, 5. miesto obsadil Bardejov a na 4. mieste skončil Svidník.
Víťazi základných skupín A, B a C sa stretli v spoločnej finálovej skupine, kde po dvoch prehrách v pomere 1:4 skončili na konečnom 3. mieste hráčky Spišských Hanušoviec. Konečné 2. mieste patrí dievčatám Vyšného Žipova, ktoré po výhre 4:1 nad Spišskými Hanušovcami prehrali len s víťazom rovnakým pomerom 1:4. Víťazom Krajského kola v stolnom tenise dievčat ZŠ sa teda po dvoch výhrach 4:1 vo finále stali dievčatá z Humenného. Gratulujeme im a držíme palce na Majstrovstvách Slovenska.